Osuszanie dachów i tarasów

Bardzo częstym problemem pojawiającym się we współczesnym budownictwie jest fakt, iż dochodzi do zalania dachu lub tarasu przez ulewę na skutek wadliwie wykonanej lub uszkodzonej izolacji dachu.

Istniejące dachy narażone są na działanie śniegu, deszczu, gradobicia, promieniowania UV oraz ciągłych wahań temperatury. Materiały budowlane w takich warunkach raz pęcznieją, raz się kurczą, powstają w nich rysy, co prowadzi do namięknięcia izolacji.

Woda, która zalała termoizolację dachu nie ma szans na samoistne odparowanie.

Najczęściej jednak daje się zaobserwować zacieki na sufitach i ścianach oraz grzyb i pleśń rozwijający się w pomieszczeniach.

Proces suszenia

Dzisiejsza technologia pozwala na osuszenie warstwy termoizolacji, która została zalana przez ulewę bez konieczności pracochłonnej, kosztownej i trudnej ze względów logistycznych, wymiany wszystkich warstw dachu czy tarasu.

Pamiętaj!

Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwość termoizolacyjne a tym samym złe wysuszenie jej spowoduje wzrost rachunków za ogrzewanie.

Mokre mury i warstwy izolacyjne spowodują rozwój niebezpiecznych grzybów i pleśni co będzie miało wpływ na zdrowie Twoje i członków Twojej rodziny.

W domu pojawi się z czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Na murach i podsadzce może pojawić się widoczny grzyb, co wygeneruje dodatkowe koszty.

Zwróć UWAGĘ!

Jeżeli zalaniu uległa podłoga a z nią izolacja w podłodze (styropian, wełna mineralna, keramzyt itp.), same osuszacze kondensacyjne nie wystarczy. Woda z pod posadzki nie zostanie odciągnięta a tym samym warstwy izolacyjnej pozostaną mokre.

Co dla Was zrobimy?

Nasz technolog wykona pomiary zawilgocenia warstw więzi dachowej czy posadzki na tarasie i na tej podstawie zaproponują najlepsze rozwiązanie w konkretnym przypadku.

Możemy zaproponować unikalną technologię osuszania warstw izolacyjnych, bez konieczności przeprowadzenia prac remontowych, które narażą Was na dodatkowe koszty.

Najczęściej zadawane pytania

Pobierz broszurę a uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  • Co ta jest osuszanie?
  •  Co zrobić jak zalało nam dach czy taras?
  • Jak mam sobie poradzić z pleśnią?

Zapraszamy!