Pracujemy Pn - Pt 09:00 - 17:00

Osuszanie podłóg i ścian po zalaniu

Osuszanie ścian i podłóg po zalaniu to konieczność. Wilgoć sama nie wyjdzie, nawet przy otwartych oknach! 

Osuszanie podłóg i ścian po zalaniu to nieodłączny element działań podejmowanych w związku z wystąpieniem szkód. Po awarii sieci wodno-kanalizacyjnej, przecieku z uszkodzonego dachu czy zatkanej rynny woda rozlewa się często na rozległej powierzchni. Wilgoć, która wdarła się do głębokich warstw konstrukcji ściany czy podłogi wsiąka coraz głębiej, bez możliwości samoistnego odparowania. W zdegradowanym  środowisku wkrótce pojawi się pleśń lub grzyb, stopniowo niszcząc powierzchnię od środka.

Wysusz ścianę bez gruntownego remontu i oddaj sprawę w ręce fachowców z dyplomem jakości Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Dzięki nowoczesnym narzędziom ekipa Dry Home precyzyjnie wykryje miejsce przecieku i profesjonalne osuszy podłogę czy ścianę.

Co jest ważne w osuszaniu po zalaniu?

Nasze usługi wykonujemy zgodnie ze standardami IICRC. Działamy według 5 zasad osuszania budynków, co jest standardem S500 Water Damage Restoration Standards. 

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa oraz zdrowia poszkodowanym i pracownikom.

  2. Dokumentacja i monitorowanie osuszania po zlaniu.

  3. Łagodzenie dalszych szkód.

  4. Czyste i suche zalane obszary po zalaniu

  5. Zakończenie restytucji i osuszania po zlaniu

Jak ci pomożemy?

Wezwij Technika - Specjalistę Dry-Home, aby bezpłatnie dokonał oględzin podłóg czy ścian po zalaniu. Wykonamy pomiary wilgotności ścian, powietrza i warstwy izolacyjnej po czym zaproponujemy odpowiednią technologię konieczną do prawidłowego zaplanowania osuszenia Twojego domu. Przy osuszaniu mieszkań i domów dokładne pomiary wilgotności i kontrola procesu osuszania są kluczowe. Zanim wykonamy usługę osuszania Twojego mieszkania czy domu określimy dokładny plan działania krok po kroku. W trakcie osuszania dokonamy pomiarów wilgotności w zalanych miejscach, z kolei po zakończeniu osuszania zajmiemy się przygotowaniem dokumentacji dla ubezpieczyciela. W przypadku, gdy NIE zdecydujesz się na podpisanie cesji z nami, a ubezpieczyciel będzie miał wątpliwości lub zakwestionuje jakiekolwiek prace - zajmiemy się przygotowaniem stosownych pism, aby wypłata odszkodowania za osuszanie mieszkania czy tez domu nastąpiła w całości.

 

 

Certyfikowani Specjaliści IICRC

Nasze usługi wykonujemy zgodnie ze standardami IICRC, a na każdą realizację udzielamy gwarancję jakości. Nasz zespół posiada certyfikaty potwierdzające branżowe kompetencje zawodowe w różnych specjalnościach.

Od 2019 roku należymy do organizacji IICRC. Jesteśmy pierwszą w Europie Wschodniej i jedyną firmą w Polsce posiadającą certyfikat firmowy:
https://www.iicrc.org/page/IICRCGlobalLocator

Zapoznaj się ze standardami IICRC w działaniu:
https://www.iicrc.org/page/IICRCStandards

Nasze Certyfikaty [link]

 

 

Skontaktuj się z nami:

+48 791 742 555, a w razie pytań napisz: biuro@dry-home.pl

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc:

 

Warto wiedzieć

Osuszanie ścian i podłóg jest konieczne w wielu przypadkach. Nadmierna wilgoć – niekorzystna dla zdrowia oraz samego mieszkania czy domu a także jego wyposażenia – może być związana z czynnikami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.  Zalanie przez sąsiada, awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, powódź są nie do przeoczenia. Bywa również, że nie odnotowujemy żadnego nagłego zdarzenia a wilgoć z gruntu lub ścian piwnicy przedostaje się do murów innych pomieszczeń mieszkalnych. Bez względu na przyczynę, nie jest łatwo usunąć wilgoć ze ścian w procesie osuszania naturalnego, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzeń, które pozwalają na usunięcie wilgoci z powietrza i kompletne osuszenie ścian i podłóg. Dzięki właściwemu wykorzystaniu urządzeń takich jak wentylatory, nagrzewnice czy też osuszacze  odparowanie wilgoci ze ścian i podłóg zachodzi znacznie szybciej. Jest to istotne, ponieważ zawilgocone ściany i cegły obniżają efektywność energetyczną nieruchomości, stanowią pożywkę dla mikroorganizmów takich jak pleśń. Ponadto przyspieszają starzenie się struktury budynku i wystąpienie innych usterek.

Decydując się na osuszanie ścian przez profesjonalną firmę osuszającą możemy mieć pewność, że zalane mury zostaną sprawnie i dokładnie osuszone. W rezultacie przywrócona zostanie właściwa izolacja budynku a my unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji takich jak rozwój groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Osuszanie ścian jest zalecane w przypadku obecności lub przedostania się wilgoci do ścian i podłóg. Osuszanie ścian i podłóg pozwoli pozbyć się wilgoci z już zamieszkanego budynku, ale również takiego który jest dopiero w fazie budowy. Osuszanie wilgoci technologicznej umożliwia sprawną realizację poszczególnych etapów budowy oraz skraca czas oczekiwania na użytkowanie.

Osuszanie budynków jest dalekie od umieszczenia w nim jednego urządzenia, które samo z siebie zdziała cuda. Konieczne jest skorelowanie różnych działań w czasie, właściwe dobranie urządzeń oraz parametrów, tak aby efekty nie były jedynie powierzchowne. Jest to możliwe tylko w wykonaniu zespołu, który posiada wiedzę, umiejętności i doświadczenie w osuszaniu różnego typu obiektów. Zespół Dry Home tworzą specjaliści IICRC, działają zgodnie ze standardami osuszania a na każdą naszą realizację udzielana jest gwarancja jakości.

Warto pamiętać o tym, że:

  • Wilgotne powietrze i zawilgocone ściany stanowią zagrożenie dla zdrowia. Stwarzają sprzyjające warunki do rozwoju pleśni i szkodliwych mikroorganizmów czyniąc dom nieprzyjaznym środowiskiem dla mieszkańców. Szczególnie narażeni na odczuwanie negatywnych konsekwencji życia w takich warunkach są dzieci i seniorzy, których układ odpornościowy nie funkcjonuje – jeszcze lub już – na optymalnym poziomie.
  • Stała nadmierna wilgoć jest szkodliwa również dla wyposażenia, a nawet konstrukcji samego budynku. Łuszcząca się farba, gnicie mebli, uszkodzone ściany to tylko niektóre z konsekwencji z jakimi musi się liczyć i zmierzyć właściciel nieruchomości.
  • Suche ściany umożliwiają lepszą izolację a do ogrzania wnętrza potrzebna jest mniejsza ilość energii, co oznacza mniejsze wydatki na ogrzewanie

Korzyści z właściwie przeprowadzonego osuszania budynku wdrożonego w krótkim czasie po zaobserwowaniu szkody odczuwalne będą przez długi czas!

Po ocenie zawilgocenia podejmujemy działania mające na celu jak najefektywniejsze osuszanie ścian i podłóg. Często korzystamy z kilku urządzeń i metod tak, aby zmaksymalizować efektywność prowadzonego osuszania budynku. Stosujemy osuszanie kondensacyjne, absorpcyjne, próżniowe. Wykorzystujemy również nowoczesny system drymatic.

Wśród urządzeń z których korzystamy wymienić należy nagrzewnice. Ogrzane przy ich pomocy powietrze sprawia, że wilgoć odparowuje z murów, a dokładnie z warstw znajdujących się przy ich powierzchni. Wilgoć częściowo przechodzi do głębszych warstw muru, konieczne jest więc stworzenie odpowiednich warunków, tak aby osuszanie było skuteczne. Kluczowa jest odpowiednia wentylacja. Stosujemy również osuszanie kondensacyjne. W tym przypadku dochodzi do skroplenia pary wodnej zawartej w powietrzu w pomieszczeniach, które osuszamy. Wilgotność względna powietrza zmniejsza się i dochodzi do odparowywania wilgoci zebranej w murze.

Umiejętnie przeprowadzone osuszanie ścian i podłóg –  w trakcie i po zakończeniu procesu budowlanego czy też w wyniku zalania – pozwoli skutecznie poradzić sobie z nadmiarem wilgoci. Dzięki temu unikniemy szkód, które powstałyby wraz z upływem czasu, takich jak rozwój pleśni i grzybów szkodliwych zarówno dla naszego domu czy mieszkania jak i zdrowia. Specjaliści z Dry Home korzystają z nowoczesnych technologii, które w połączeniu z ich wieloletnim doświadczeniem pozwalają na dostosowanie procesu osuszania do zastanych warunków. Monitoring procesu osuszania i regularnie wykonywane pomiary wilgotności oznaczają z kolei, że działania zakończą się we właściwym czasie, co ogranicza ponoszone koszty i opóźnienia do niezbędnego minimum. Po wykonaniu usługi technicy przygotują również dokumentację dla ubezpieczyciela.

 

Metody wykorzystywane przez naszych specjalistów w zakresie osuszania podłóg i osuszania ścian są całkowicie bezinwazyjne. Z naszą pomocą pozbędziesz się nawet większych skupisk wilgoci bez konieczności ingerencji w strukturę ścian lub stropów. Współpraca z nami to gwarancja szybkiego działania i kompleksowego podejścia do problemu związanego z wilgocią.

W ramach osuszania ścian i podłóg realizujemy czynności, które umożliwiają szybkie i bezpieczne usuwanie wilgoci z budynków. Nasi eksperci w pierwszej kolejności wykonują dokładne pomiary wilgotności. Dopiero na podstawie przeprowadzonych analiz można ocenić, jaka metoda osuszania ścian lub osuszania podłóg będzie najskuteczniejsza.

Nie da się jednoznacznie określić tego, jak długo trwa osuszanie ścian po zalaniu. Wiele zależy od stopnia zawilgocenia materiału oraz tego, do jakich zniszczeń doprowadziła obecność wilgoci. Standardowy czas potrzebny na osuszanie ścian i podłóg to kilka dni roboczych. W skrajnych przypadkach systemy osuszające mogą działać nieco dłużej – to zależy od wyników pomiarów wilgotności, które realizują specjaliści Dry-Home.

Zadzwoń do nas!

+48 791 742 555

Copyright © 2024 Osuszanie budynków, osuszanie ścian, wynajem osuszaczy | Dry-Home

realizacja: estinet.pl

DRY-HOME

ul. Łączyny 1
02-820 Warszawa

+48 791 742 555
biuro@dry-home.pl