Osuszanie po zalaniu

Dlaczego należy wykonywać osuszanie powierzchnie i jak to się robi?

Osuszanie to proces, w którym osuszacze odbierają nadmiar wilgoci z powietrza (obniżają wilgotność do 35%-40%). Gdy nastąpi obniżenie wilgotności, po przez odpowiednie ustawienie wentylatorów, które suche powietrze z osuszacza podają na ścianę, aby proces osuszania po zlaniu  przyspieszyć maksymalnie następuje osuszanie murów, wylewek betonowych czy podłogi. Osuszanie wykonujemy w Warszawa i okolicach do 100 km od granic Warszawy. 

Szybkie przeprowadzenie prac osuszających zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia Waszego i Waszych pociech.

Profesjonalne osuszacze kondensacyjne zużywają niewielką ilość prądu i są najefektywniejsze w osuszaniu podłóg, ścian i wylewek betonowych. W ten sposób szybko i skutecznie przywrócimy mieszkanie/dom do stanu sprzed szkody.

Jak Ci pomożemy?

Wezwij technika Dry-Home, aby bezpłatnie dokonał oględzin po zalaniu. Wykonamy pomiary wilgotności murów, powietrza i warstwy izolacyjnej po czym zaproponujemy odpowiednią technologię konieczną do prawidłowego osuszania budynku w Warszawie, osuszenia ścian ale również osuszenia warstw izolacji czy osuszenia dachu płaskiego. Przedstawiamy dokładny plan działania krok po kroku, w trakcie dokonamy pomiarów wilgotności w zalanych miejscach a po wykonanej usłudze przygotujemy dokumentację dla ubezpieczyciela. Nasze usługi: osuszanie, pomiary wilgotności, odgrzybienie wykonujemy w lokalizacji Warszawa i jej okolice. 

Zobacz w jakich sytuacjach służymy Ci pomocą:

Certyfikowani Specjaliści IICRC

Nasze usługi wykonujemy zgodnie ze standardami IICRC, a na każdą realizację udzielamy gwarancji jakości. Nasz zespół posiada certyfikaty potwierdzające branżowe kompetencje zawodowe w różnych specjalnościach.

Od 2019 roku należymy do organizacji IICRC. Jesteśmy pierwszą w Europie Wschodniej i jedyną firmą w Polsce posiadającą certyfikat firmowy:
https://www.iicrc.org/page/IICRCGlobalLocator

Zapoznaj się ze standardami IICRC w działaniu:
https://www.iicrc.org/page/IICRCStandards

Nasze Certyfikaty [link]

Skontaktuj się z nami:

+48 791 742 555, a w razie pytań napisz: biuro@dry-home.pl
 

Najczęściej zadawane pytania

Zalanie mieszkania, domu czy biura wymaga szybkiej interwencji i podjęcia odpowiednich działań osuszających. W krótkim bowiem czasie rozprzestrzeniająca się woda może stanowić zagrożenie dla zdrowia – gdy w grę wchodzi prąd; na dłuższą metę zaś – gdy dojdzie do powstania grzybów i pleśni. Przyczyny zalania mogą być różne. Pęknięta rura kanalizacyjna, awaria zmywarki, powódź. Skontaktuj się z nami, gdy tylko odkryjesz szkody spowodowane przez wodę w swoim mieszkaniu czy domu. Możemy zacząć od wykonania badania termowizyjnego, uzupełnionego o badanie ultradźwiękowe w celu zmapowania wilgoci i nieinwazyjnego ustalenia skąd pochodzi woda. Sprawdzimy jak znaczna część Twojej nieruchomości została dotknięta. Może to mieć kluczowe znaczenie dla określenia jak zaawansowane będą musiały być prace renowacyjne. Nasze raporty ułatwią roszczenia odszkodowawcze z tytułu szkód spowodowanych przez wodę. Dzięki szybkiemu wdrożeniu działań osuszających zminimalizujesz szkody spowodowane przez wodę i obniżysz ryzyko spadku wartości Twojej nieruchomości.

Zwlekanie z podjęciem osuszania budynku może nie tylko zagrozić zdrowiu Twojemu i Twojej rodziny. Z naszego doświadczenia wynika, że po ponad 48 godzinach od zalania, wielu cennych rzeczy nie można już ocalić i wymagają one kosztownej wymiany. Co więcej, strukturalne uszkodzenie ścian i podłóg może stać się nieodwracalne. W konsekwencji Twój dom lub mieszkanie będzie wymagał gruntownego remontu.

Korzystamy z różnych metod usuwania wilgoci po wycieku wody w nieruchomości. Może to przybierać formę osuszania kondensacyjnego, absorpcyjnego, próżniowego oraz nowoczesnego systemu drymatic. Nasi eksperci po ocenie sytuacji decydują jakie rozwiązanie będzie działać najskuteczniej i najszybciej. Po oględzinach szkody i dokładnym określeniu rozmiaru szkody naszi eksperci decydują jaki rodzaj osuszania należy zastosować i przystępują do pracy. Po montażu urządzeń zostają naniesiony kontrolne punkty pomiarowe, które służą do monitorowania postępów prac osuszeniowych. W pierwszych trzech dniach nasi technicy monitorują pomiary wilgoci, ścian, pomiary temperatury powietrza oraz wilgoci powietrza, i gdy występuje osuszanie pod posadzkowe monitorują pomiary wilgoci pod posadzką. Pierwsze trzy dni są kluczowe dla określenia czy dana metoda osuszania została prawidłowo dostosowana po zalanej powierzchni i czy proces schnięcia postępuje.

Pierwsze skutki szkód dokonanych w wyniku działania wody można odczuć i zauważyć niemal natychmiast. Pojawiają się widoczne uszkodzenia ścian, podłóg i mebli, ale również kosztowne i niewidoczne uszkodzenia w innych miejscach. W ciągu zaledwie kilku minut wyciek wody rozprzestrzenia się równomiernie po nieruchomości. Woda wsiąka we wszystkie napotkane elementy takie jak ściany, podłogi, tapicerka, przedmioty. Przy pierwszym kontakcie z wodą dywany przesiąkają, książki, dokumenty fotografie i inne materiały papierowe zaczynają się wyginać i odkształcać. Jeśli mamy do czynienia z czarną wodą, na przykład ze ścieków, wszystko z czym będzie ona miała kontakt staje się potencjalnym zagrożeniem biologicznym. W przypadku tego rodzaju szkód spowodowanych przez wodę cały dom będzie musiał zostać odkażony. Jeśli woda jest czysta, pochodzi np.  podgrzewacza czy pralki zniszczenia oczywiście mają miejsce, ale ryzyko zagrożenia biologicznego jest znacznie mniej prawdopodobne.

1-24 godziny to czas, kiedy obserwujemy szkody takie jak wybrzuszanie i pękanie płyt kartonowo-gipsowych, pęcznienie i pękanie mebli, matowienie powierzchni metalowych. Uszkodzenia spowodowane wodą w czasie 28 godzin – 7 dni będą się pogłębiać. Zachodzi wzrost i rozprzestrzenianie się pleśni. Drzwi, okna, drewniane podłogi mogą puchnąć i wypaczać się, a metal może już zacząć korodować. Jednocześnie istnieje większe zagrożenie skażenia biologicznego. W przypadku nie podjęcia działań osuszających przez czas dłuższy niż tydzień rozwój pleśni, uszkodzenia strukturalne i zanieczyszczenia mogą spowodować poważne zagrożenie dla człowieka. Opóźnienie podjęcia działań może również znacznie zwiększyć koszt naprawy szkód wyrządzonych przez wodę.

Naturalne osuszanie budynków nie jest niemożliwe, ale zajmuje bardzo dużo czasu. W trakcie procesu naturalnego osuszania może z kolei zajść wiele negatywnych zmian, których konsekwencje będą kosztowne i odczuwalne przez mieszkańców. Mowa tu m.in. o kosztach związanych z wydatkami na ogrzewanie, korozji budynku. Warto też pamiętać, że osuszanie naturalne jest mocno uzależnione od warunków atmosferycznych. Latem miesięczny spadek wilgotności muru wynosi mniej więcej 1,5%. Z kolei jesień i zima to czas kiedy naturalne osuszanie w zasadzie zanika. Znaczenie ma więc wiele czynników takich jak właśnie wilgotność powietrza, temperatura zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu, rodzaj zastosowanych do budowy materiałów. Osuszanie sztuczne pozwala w znacznie krótszym czasie uzyskać zadowalające efekty.

Zadzwoń do nas!

+48 791 742 555

Copyright © 2023 Osuszanie budynków, osuszanie ścian, wynajem osuszaczy | Dry-Home

realizacja: estinet.pl

DRY-HOME

ul. Łączyny 1
02-820 Warszawa

+48 791 742 555
biuro@dry-home.pl