Zamgławianie to kolejna metoda na dezynfekcję pomieszczeń. Metoda zamienna do ozonowania.
Do niedawna metoda zamgławiania była stosowana wyłącznie w firmach o profilu DDD jako dezynsekcja czyli zwalczanie owadów takich jak karaczany, mrówki, muchy, komary, szerszenie, osy, pszczoły, mole, ćmy, szkodniki magazynowe itp. oraz dezynfekcja czyli niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Wraz z rozwojem chemicznych środków bakteriobójczych, grzybobójczych, drożdżobójczych, wirusobójczych metoda zamgławiania znalazła zastosowanie w walce z wirusami i bakteriami. Metoda ta jest obecnie zamiennie stosowana z ozonowaniem do usuwania wirusów w tym także SARS-CoV-2.
Dzięki swojej lotnej strukturze nowoczesne preparaty stosowane w procesie zamgławiania mają potwierdzone działanie wirusobójcze, między innymi przeciwko: koronawirusowinCoV, Adenovirusowi typu 5, Murinenorovirusowi i wielu innym wirusom zagrażającym życiu ludzi i zwierzętom. Dezynfekcja za pomocą rozpylonych cząsteczek odpowiednich preparatów tworzących mgłę działa bakteriobójczo na: bakterie E.coli, Pseudomonasaeruginosa, Staphylococcusaureus (MRSA), Enterococcushirae, Mycobacteriumterrae, a także Clostridium difficile. Grzybobójczo na: Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis. Zamgławianie niszczy także pałeczki gruźlicy, ale może działać również na insekty.
W przypadku zastosowania zamgławiania wielką jego zaletą jest dokładne osiadanie stosowanego środka na wszelkich powierzchniach i docieranie preparatu w trudno dostępne zakamarki. Dlatego też należy pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu przed kontaktem z preparatem różnych przedmiotów osobistych oraz użytku codziennego.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji i odpowiemy na wszystkie pytania, jeśli tylko mają Państwo jakieś wątpliwości.
Do celów wirusobójczych czyli również wirusa SARS-CoV-2 podstawową zasadą przygotowań jest zabezpieczenie żywności. Wystarczy, aby żywność schować do szafki, szuflady lub lodówki, oraz garnków, naczyń i sztućców, którymi posługujemy się na codzień aby preparat nie dostał się do naszego organizmu. Należy pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów osobistych, codziennego użytku, kosmetykach, ręcznikach czy środkach higieny osobistej, a także odzieży - zwłaszcza tej nie schowanej do szafy, wywieszonej na suszarce czy pościeli. Należy je szczelnie umieścić w workach aby preparat na nich nie osiadł. Również rośliny, sprzęt RTV, komputery, klawiatury itp. - sprzęt elektroniczny dobrze jest przykryć folią oraz odłączyć od prądu.
Szczególnie należy zabezpieczyć akwaria jeśli posiadamy je w domu czy biurze, które muszą być szczelnie zabezpieczone, a podłączone do niego filtry wyłączone i przykryte folią, tak aby preparat nie dostał się do wody.
Po wykonaniu zamgławiania na czas schnięcia preparatu należy opuścić pomieszczenia. Czas jaki nie można korzystać z danego obiektu (mieszkanie, dom, biuro, hala przemysłowa) to przynajmniej 3-5 godzin w zależności od użytego preparatu. Po upływie tego czasu należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenia, ale jest to możliwe dopiero po opadnięciu mgły. W pomieszczeniach, których przewietrzyć nie można ze względu na brak okien lub nie możliwości otwarcia ich czas ten się wydłuża.
Należy bardzo mocno przestrzegać warunków zabezpieczania siebie w trakcie kiedy w pomieszczeniu jest wykonywana usługa zamgławiania. Bez odzieży ochronnej, nie można przebywać w zamgławianych pomieszczeniach, w których specjalista dokonuje zamgławiania. Po upływie wyznaczonego czasu należy zmyć środek chemiczny z powierzchni, które mają styczność z żywnością czy ze skórą człowieka: blaty, stoły, biurka, skórzane obicia kanap, sof, foteli czy krzeseł.
Najlepszym rozwiązaniem jest niezmywanie preparatu z miejsc, w których nie ma bezpośredniego kontaktu z żywnością lub skórą. Dzięki temu możliwe będzie nawet długotrwałe działanie zastosowanego środka, a co za tym idzie lepsza ochrona człowieka przed wirusami.
Już dzisiaj skontaktuj się z Technikiem - Doradcą Dry-home, który jest przeszkolonym w systemie IICRC profesjonalistą od zabezpieczeń przed rozpowszechnieniem się wirusów, pleśni w celu umówienia wizyty. Zobacz nasze kwalifikacje [link] aby nie narazić siebie, swoich bliskich, współpracowników, pracowników na powikłania, które niesie za sobą źle wykonana usługa ozonowania.
Zobacz do czego można użyć zamgławiania:
- usunięcie wirusów i bakterii - jest tak bardzo ważne, aby dalej nie roznosić zarodników wirusów na pozostałe osoby korzystające z tych samych pomieszczeń (mieszkań, fitnes klubów, biur, hal produkcyjnych) zamiennie z ozonowaniem
- usunięcie roztoczy i alergenów -
- usunięcie zarodników pleśni i grzybów - bardzo powszechnym jest iże grzyby i pleśnie w naszych jakże bardzo szczelnych mieszkaniach, czy kiepską, zapchaną czy źle oczyszczoną wentylacją
Chcesz wiedzieć jak przygotować się do zamgławiania przeczytaj [tutaj]
Jak wygląda zabieg zamgławiania?
Nasz specjalista na miejscu:
- sprawdza najpierw przygotowanie mieszkania do zamgławiania, w razie potrzeby i w miarę możliwości poprawia i pomaga przygotować odpowiednio mieszkanie,
- przeprowadza wywiad i lustrację miejsc w których ma być przeprowadzony zabieg zamgławiania i w jakim celu on jest wykonywany,
- wręczy maseczkę ochronną osobie obecnej podczas zabiegu (zalecamy brak obecności lub jedna osoba na życzenie),
- dokładnie spryska całe pomieszczenie/a wraz z łóżkami, ściany, meble, okolice gniazdek elektrycznych, karnisze, podłogę w kuchni i łazience itp).
- po każdym zabiegach zamgławiania wystawiamy certyfikat i gwarantujemy, że używane preparaty są bezpieczne i mają wszelkie pozwolenia i atesty na terenie UE.
Jak Ci pomożemy?
Wezwij Technika-Doradcę Dry-Home, aby bezpłatnie dokonał oględzin i przestawił odpowiednią metodę zamgławiania lub ozonowania?
- W pierwszej kolejności dokonamy oględziny, aby przedstawić dokładny plan działania krok po kroku oraz dobrać odpowiednią metodę.
- Przygotujemy ofertę po jej zatwierdzeniu przystąpimy do wykonania usługi.
- Po wykonanej usłudze przygotujemy dokumentację oraz certyfikat dezynfekcji dla potwierdzenia czystości powietrza i powierzchni.
- Udzielimy wskazówek co należy zrobić/robić aby utrzymać wysoki stan czystości.
Co należy zrobić po przeprowadzonym zabiegu zamgławiania?
- czas zabiegu zwykle wynosi 20-60 minut w zależności od ilości pomieszczeń, ich metrażu oraz przygotowania mieszkania/pomieszczeń;
- po skończonym zabiegu należy opuścić pomieszczenia na 1-5 godzinę. Wszystko zależy od rodzaju preparatu wykorzystanego przy zamgławianiu, aby preparat odpowiednio się rozprowadził, osiadł i wyschnął;
- należy przewietrzyć pomieszczenia po powrocie robiąc przeciąg i wietrzyć przez około 1 godzinę;
- najważniejsze jest, aby nie zniszczyć efektów zabiegu odkurzaniem, zamiataniem lub zmywaniem newralgicznych miejsc, , gdyż to mechanicznie uszkodzi nasze preparaty i przez to przestaną działać;
- należy zmyć powierzchnie, które mogą mieć kontakt z jedzeniem lub ciałem człowieka. Nie można dopuścić, aby preparat dostał się w jakikolwiek sposób do jamy ustnej. Zalecamy umyć: zlew, blaty kuchenne, stoły i inne miejsca przechowywania jedzenia. Do zmycia powierzchni nie jest konieczny żaden specjalistyczny środek, wystarczy zwykły detergent i woda. Jeśli w domu są raczkujące dzieci, należy zmyć podłogi, po których raczkują oraz miejsca, których mogą dotykać. Preparat nie powinien mieć kontaktu z człowiekiem.
Certyfikowani Specjaliści
Nasze usługi wykonujemy zgodnie ze standardami IICRC oraz wymaganymi certyfikatami określone ustawami polskimi. Na każdą realizację usługi udzielamy gwarancji jakości. Nasz zespół posiada certyfikaty potwierdzające kompetencje w usuwaniu pleśni, grzybów oraz wirusów. Jesteśmy przygotowani merytorycznie jak również sprzętowo.
Certyfikat przeszkolenia w dziedzinie dezynfekcji oraz SARS-CoV-2
Od 2019 roku należymy do organizacji IICRC. Jesteśmy pierwszą w Europie Wschodniej i jedyną firmą w Polsce posiadającą certyfikat firmowy:
https://www.iicrc.org/page/IICRCGlobalLocator