Pracujemy Pn - Pt 09:00 - 17:00

Czyszczenie i regeneracja studni
Bez użycia środków chemicznych woda z Twoje studni odzyska należytą jakość

Nowoczesna technologia Air-Jetting wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, zapewnia skuteczne usunięcie osadów z rur oraz filtrów. Gwarantujemy przywrócenie jakości wody pitnej oraz ciągłości pracy studni.

Trzyetapowy proces czyszczenia rur metodą Air-Jetting jest bezpieczny dla rur studziennych. Przeprowadzany jest po inspekcji mającej na celu właściwy dobór urządzenia jakim czyszczenie zostanie wykonane oraz w celu doboru odpowiednich parametrów czyszczenia. Na koniec wykonujemy kontrolę jakości/efektywności procesu.

Jakie jest zastosowanie, funkcje oraz korzyści?

Zastosowanie:

 • rury studzienne
  (również z uszkodzoną strukturą)
 • rury filtracyjne z PCV, betonu i ceramiki
 • rury studzienne niewypełnione wodą(metoda dedykowana: Air-Water-Jetting)

 

Korzyści:

 • przywrócenie jakości wody pitnej
 • przywrócenie wydajności dostarczania wody pitnej
 • zapewnienie ciągłości pracy studni wody pitnej
 • proces ekonomiczny – szybki i skuteczny
 • proces zaawansowany technologicznie
 • proces kontrolowany, bezpieczny – regulowane ciśnienie

i impulsy oraz weryfikacja wyników
• proces elastyczny – brak ograniczeń stosowania
• proces ekologiczny – bez użycia środków chemicznych

 

Funkcje:

czyszczenie ścian studni i filtrów żwirowych z następujących osadów:

 • żelazo
 • Mangan
 • Humus
 • Szlam
 • Piasek
 • osady ochrowe
 • złogi tzw. spieków
 • ciała stałe

   

Sposób działania?

 • Metoda Air-Jetting jednocześnie czyści i regeneruje studnię – bez użycia środków chemicznych
 • W procesie wykorzystywane jest strumieniowanie pneumatyczne
 • Hydrauliczne fale ciśnieniowe wytwarza się przez wprowadzenie

  wysoko sprężonego powietrza w krótkich odstępach czasu

 • W efekcie zachodzi zjawisko kawitacji (tworzenia się w przepływającej cieczy pęcherzyków wypełnionych gazem lub parą) i turbulencji w słupie wody, który czyści ściany studni oraz filtr żwirowy
 • Na skutek zmiennych obciążeń ciśnieniowych filtr żwirowy rozluźnia się
  w promieniu do 20 m, a zalegające w nim osady ulegają skruszeniu i wypłukaniu. Jednocześnie oczyszczona zostaje rura filtracyjna oraz odpowietrzniki filtra
 • W procesie czyszczenia i regeneracji metodą Air-Jetting stosowane jest schłodzone i bezolejowe powietrze. Jego jakość odpowiada temu, które służy do oddychania.

 

Certyfikowani Specjaliści IICRC

Nasze usługi wykonujemy zgodnie ze standardami IICRC, a na każdą realizację udzielamy gwarancję jakości. Nasz zespół posiada certyfikaty potwierdzające branżowe kompetencje zawodowe w różnych specjalnościach.

Od 2019 roku należymy do organizacji IICRC. Jesteśmy pierwszą w Europie Wschodniej i jedyną firmą w Polsce posiadającą certyfikat firmowy:
https://www.iicrc.org/page/IICRCGlobalLocator

Zapoznaj się ze standardami IICRC w działaniu:
https://www.iicrc.org/page/IICRCStandards

Nasze Certyfikaty [link]

 

 

Skontaktuj się z nami:

+48 791 742 555, a w razie pytań napisz: biuro@dry-home.pl

Zobacz jak jeszcze możemy Ci pomóc:

 

Najczęściej zadawane pytania

Osuszanie ścian i podłóg jest konieczne w wielu przypadkach. Nadmierna wilgoć – niekorzystna dla zdrowia oraz samego mieszkania czy domu a także jego wyposażenia – może być związana z czynnikami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.  Zalanie przez sąsiada, awaria sieci wodno-kanalizacyjnej, powódź są nie do przeoczenia. Bywa również, że nie odnotowujemy żadnego nagłego zdarzenia a wilgoć z gruntu lub ścian piwnicy przedostaje się do murów innych pomieszczeń mieszkalnych. Bez względu na przyczynę, nie jest łatwo usunąć wilgoć ze ścian w procesie osuszania naturalnego, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzeń, które pozwalają na usunięcie wilgoci z powietrza i kompletne osuszenie ścian i podłóg. Dzięki właściwemu wykorzystaniu urządzeń takich jak wentylatory, nagrzewnice czy też osuszacze  odparowanie wilgoci ze ścian i podłóg zachodzi znacznie szybciej. Jest to istotne, ponieważ zawilgocone ściany i cegły obniżają efektywność energetyczną nieruchomości, stanowią pożywkę dla mikroorganizmów takich jak pleśń. Ponadto przyspieszają starzenie się struktury budynku i wystąpienie innych usterek.

Decydując się na osuszanie ścian przez profesjonalną firmę osuszającą możemy mieć pewność, że zalane mury zostaną sprawnie i dokładnie osuszone. W rezultacie przywrócona zostanie właściwa izolacja budynku a my unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji takich jak rozwój groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Osuszanie ścian jest zalecane w przypadku obecności lub przedostania się wilgoci do ścian i podłóg. Osuszanie ścian i podłóg pozwoli pozbyć się wilgoci z już zamieszkanego budynku, ale również takiego który jest dopiero w fazie budowy. Osuszanie wilgoci technologicznej umożliwia sprawną realizację poszczególnych etapów budowy oraz skraca czas oczekiwania na użytkowanie.

Osuszanie budynków jest dalekie od umieszczenia w nim jednego urządzenia, które samo z siebie zdziała cuda. Konieczne jest skorelowanie różnych działań w czasie, właściwe dobranie urządzeń oraz parametrów, tak aby efekty nie były jedynie powierzchowne. Jest to możliwe tylko w wykonaniu zespołu, który posiada wiedzę, umiejętności i doświadczenie w osuszaniu różnego typu obiektów. Zespół Dry Home tworzą specjaliści IICRC, działają zgodnie ze standardami osuszania a na każdą naszą realizację udzielana jest gwarancja jakości.

Warto pamiętać o tym, że:

 • Wilgotne powietrze i zawilgocone ściany stanowią zagrożenie dla zdrowia. Stwarzają sprzyjające warunki do rozwoju pleśni i szkodliwych mikroorganizmów czyniąc dom nieprzyjaznym środowiskiem dla mieszkańców. Szczególnie narażeni na odczuwanie negatywnych konsekwencji życia w takich warunkach są dzieci i seniorzy, których układ odpornościowy nie funkcjonuje – jeszcze lub już – na optymalnym poziomie.
 • Stała nadmierna wilgoć jest szkodliwa również dla wyposażenia, a nawet konstrukcji samego budynku. Łuszcząca się farba, gnicie mebli, uszkodzone ściany to tylko niektóre z konsekwencji z jakimi musi się liczyć i zmierzyć właściciel nieruchomości.
 • Suche ściany umożliwiają lepszą izolację a do ogrzania wnętrza potrzebna jest mniejsza ilość energii, co oznacza mniejsze wydatki na ogrzewanie

Korzyści z właściwie przeprowadzonego osuszania budynku wdrożonego w krótkim czasie po zaobserwowaniu szkody odczuwalne będą przez długi czas!

Po ocenie zawilgocenia podejmujemy działania mające na celu jak najefektywniejsze osuszanie ścian i podłóg. Często korzystamy z kilku urządzeń i metod tak, aby zmaksymalizować efektywność prowadzonego osuszania budynku. Stosujemy osuszanie kondensacyjne, absorpcyjne, próżniowe. Wykorzystujemy również nowoczesny system drymatic.

Wśród urządzeń z których korzystamy wymienić należy nagrzewnice. Ogrzane przy ich pomocy powietrze sprawia, że wilgoć odparowuje z murów, a dokładnie z warstw znajdujących się przy ich powierzchni. Wilgoć częściowo przechodzi do głębszych warstw muru, konieczne jest więc stworzenie odpowiednich warunków, tak aby osuszanie było skuteczne. Kluczowa jest odpowiednia wentylacja. Stosujemy również osuszanie kondensacyjne. W tym przypadku dochodzi do skroplenia pary wodnej zawartej w powietrzu w pomieszczeniach, które osuszamy. Wilgotność względna powietrza zmniejsza się i dochodzi do odparowywania wilgoci zebranej w murze.

Umiejętnie przeprowadzone osuszanie ścian i podłóg –  w trakcie i po zakończeniu procesu budowlanego czy też w wyniku zalania – pozwoli skutecznie poradzić sobie z nadmiarem wilgoci. Dzięki temu unikniemy szkód, które powstałyby wraz z upływem czasu, takich jak rozwój pleśni i grzybów szkodliwych zarówno dla naszego domu czy mieszkania jak i zdrowia. Specjaliści z Dry Home korzystają z nowoczesnych technologii, które w połączeniu z ich wieloletnim doświadczeniem pozwalają na dostosowanie procesu osuszania do zastanych warunków. Monitoring procesu osuszania i regularnie wykonywane pomiary wilgotności oznaczają z kolei, że działania zakończą się we właściwym czasie, co ogranicza ponoszone koszty i opóźnienia do niezbędnego minimum. Po wykonaniu usługi technicy przygotują również dokumentację dla ubezpieczyciela.

 

Zadzwoń do nas!

+48 791 742 555

Copyright © 2024 Osuszanie budynków, osuszanie ścian, wynajem osuszaczy | Dry-Home

realizacja: estinet.pl

DRY-HOME

ul. Łączyny 1
02-820 Warszawa

+48 791 742 555
biuro@dry-home.pl