Wykrywanie wycieków

Lokalizacja przecieków to szereg czynności zmierzających do odnalezienia przyczyny dlaczego budynek zalewany jest przez wodę. Częste powody zalania to rozszczelnienie rur nieprawidłowe połączenie, przewiercenie, pęknięcia, niepoprawne wykonanie izolacji, czy niedbały montaż armatury lub po prostu niedopatrzenie.

Kilka możliwości wykrywania przecieku

 1. Wycieki w instalacjach wodnych i grzewczych oraz w odpływach i kanalizacji można wykryć poprzez aplikację do układu gazu, który jest do wykrycia. Dzięki temu można go zlokalizować sondą, gdyż unosi się w do góry. .
 2. Na podstawie fal dźwiękowych, które są wpuszczane do wycieku, za pomocą bardzo czułego mikrofonu i specjalnego wzmacniacza oraz słuchawek na podstawie rodzaju dźwięku ustala się dokładne miejsce wycieku. Na podstawie wydawanego rodzaju dźwięku – za pomocą tego pomiaru określa się miejsce wycieku w instalacji wodnej lub grzewczej . Metoda ta doskonale sprawdza się w większości przypadków i charakteryzuje się wysokim stopniem dokładności dla właściwych materiałów.
 3. Technika podczerwieni stosowana jest do lokalizowania wycieków w instalacjach grzewczych, instalacjach ogrzewania podłogowego i instalacjach ciepłej wody. Ponadto metoda ta ma zastosowanie, w razie problemów natury architektonicznej.
 4. Za pomocą elektro akustyki umiejscowienie instalacji zostaje ustalone poprzez wyszukiwanie wytworzonego na instalacjach pola elektrycznego za pomocą sondy indukcyjnej.
 5. Metoda dymowa wykrywania nieszczelności w dachach i izolacjach
 6. Metoda opornościowa wykrywania nieszczelności w dachu płaskim
 7. Metoda płynu barwiącego UV

Ważne!

Przy wykrywaniu przecieków użyjemy najnowszej generacji sprzętu co pozwoli na dokładne zlokalizowanie usterki. Dokładny pomiar umożliwi nam zdjęcie płytki np. w łazience czy kuchni, na ścianie lub podłodze bez uszkadzania jej. To bardzo ważne zwłaszcza w miejscach, gdzie tych elementów nie ma już w sprzedaży bądź właściciel nie posiada zapasu.

Pamiętaj!

Długotrwałe nieszczelności powodują powiększanie się szkody i zwiększają koszty ich późniejszego usunięcia.

Zaangażowanie fachowców pozwala na obniżenie kosztów, które poniesiesz jak również zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zarazków i grzybów co ma destrukcyjny wpływ na zdrowie.

Możemy zaproponować Ci kompleksowe rozwiązanie: lokalizację przecieków, naprawę, prace osuszające.

Zajmiemy się też bezgotówkowym rozliczeniem jeśli posiadasz odpowiednią polisę.

Standardy jakości i gwarancje!

 1. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą, która wprowadziła standardy jakości wykonywanyych usług oraz gwarancje Światowej Organizacji IICRCCERTYFIKAT TECHNICAL CLEANING SERVICE
  • mamy certyfikację menadżerską potwierdzającą branżowe kompetencje zawodowe.
  • nasi pracownicy posiadają różne stopnie certyfikacji w zależności od wyboru specjalności: osuszanie budynków, usuwanie pleśni z budynków, naprawa, usuwanie skutków po pożarach.

  Zapraszamy!