Osuszanie wilgocie w nowym mieszkaniu

Występowanie wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu, hali przemysłowej jest zjawiskiem bardzo powszechnym w czasach gdy budowa nowego bloku następuje w tak szybkim tempie. Jedną z głównych przyczyn występowania wilgotnych ścian, stropów czy posadzki jest woda zgromadzona w materiałach budowlanych, z których został dany budynek zrobiony. Wilgoć występuje również na etapach prac budowlanych oraz podczas samego procesu wykończenia danego lokalu. Proces schnięcia wilgotnych ścian, które pozostawimy do naturalnego suszenia może trwać bardzo długo. Spowoduje to niemożność rozpoczęcia prac wykończeniowych.

Długość procesu suszenia

Proces osuszania wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu trwa zwykle od 7 do 14 dni. Należy zwrócić uwagę, iż proces ten jest zależny od stanu zawilgocenia jak również powierzchni do osuszenia.

Suszenie mieszkania o powierzchni 60m2 przy użyciu 2 osuszaczy i wentylatorów będzie trwał 7-14 dni. Suszenie domu jednorodzinnego 170–200 m2, proces osuszania tynków i wylewek realizujemy się z wykorzystaniem 4-5 osuszaczy i kilku dmuchaw przez okres 14–21 dni.

Wszystkie prace wykonujemy z indywidualnym podejście, tak abyście otrzymali usługę na najwyższym poziomie.

Osuszanie wilgoci technologicznej - osuszanie Warszawa

Pamiętaj!

Niestety zawilgocone mieszkanie nie nadaję się do rozpoczęcia prac wykończeniowych. Ty samym koszty związane z utrzymaniem rosną. Z powodu przesunięcia terminów rozpoczęcia prac, wcześniej umówione ekipy wykończeniowe zaczną odchodzić do innych klientów.

Mokre mury i warstwy izolacyjne spowodują rozwój niebezpiecznych grzybów i pleśni co będzie miało wpływ na zdrowie Twoje i członków Twojej rodziny.

W domu pojawi się z czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Na murach i podsadzce może pojawić się widoczny grzyb, co wygeneruje dodatkowe koszty.

Korzyści

  • Zmniejsza się koszt ogrzewania lokalu
  • Skróceniu ulega czas realizacji inwestycji
  • Umożliwia stały postęp prac wykończeniowych
  • Hamuje i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni
  • Zapobiega korozji materiałów
  • Niweluje zjawisko kondensacji pary wodnej

Co dla Was zrobimy?

Problem wilgoci technologicznej można rozwiązać na kilka sposobów.

Jednym z najefektywniejszych sposobów pozbycia się wilgoci jest zastosowanie osuszaczy powietrza wspartych wentylatorami, dmuchawami oraz nagrzewnicami.

My dobierzemy dla Was odpowiedni, który będzie dopasowany do warunków panującymi w pomieszczeniu, w którym chcemy wysuszyć mokre ściany, tynki czy posadzkę.

Będziemy przeprowadzać cykliczny pomiar stanu zawilgocenia pomieszczeń. Pełna identyfikacja problemu pomoże określić czy udało się już pozbyć wilgoci.

Jeśli problem nadal będzie występował zadecydujemy czy też należy zmienić technologię osuszania na inną, żeby osiągnąć pożądany efekt i cieszyć się suchym zdrowym domem.

Najczęściej zadawane pytania

Pobierz broszurę a uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  • Co ta jest  osuszanie?
  • Co zrobić kiedy ściany i podłogi w nowym mieszkaniu są mokre?
  • Co zrobić kiedy parkieciarz mówi, że nie może położyć nam podłogi bo „wstanie”?

Zapraszamy!