Osuszanie podłóg i ścian

W momencie kiedy nastąpi zalanie podłogi wyniku bardzo często następuje przeniknięcie wody do warstw pod podłogą, ścianki działowe zaciągają wodę od dołu na całą ścianę i następuje zawilgocenie izolacji ścian. Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia.

Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne i będzie powodowała dalsze rozszerzanie się szkody. Narazi to na dodatkowe koszty finansowe.

W zalanych warstwach izolacyjnych rozwijają się grzyby i pleśnie, które są niebezpieczne dla zdrowia zawłaszcza dzieci, które są bardziej podatne na alergie. Jednocześnie w pomieszczeniu z czasem będzie występował odczuwalny zapach stęchlizny.

Mnożące się problemy

Po zalaniu poszkodowany zostaje postawiony przed koniecznością wyboru jak poradzić sobie z usunięciem powstałej szkody. Ma do wyboru skucie podłogi, zerwanie izolacji i w konsekwencji przeprowadzenie remontu, który niejednokrotnie bardzo nadwyręży budżet domowy a może się to również wiązać z koniecznością wymiany instalacji elektrycznej, wodnej oraz C.O. To i tak nie jest wyjście z opresji, gdyż i tak będzie trzeba w dalszej kolejności wykonać osuszanie murów, gdyż one już wcześniej zaciągnęły wodę.

Osuszanie podłóg i ścian - osuszanie Warszawa

Pamiętaj!

Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwość termoizolacyjne a tym samym złe wysuszenie jej spowoduje wzrost rachunków za ogrzewanie.

Mokre mury i warstwy izolacyjne spowodują rozwój niebezpiecznych grzybów i pleśni co będzie miało wpływ na zdrowie Twoje i członków Twojej rodziny.

W domu pojawi się z czasem nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Na murach i podsadzce może pojawić się widoczny grzyb, co wygeneruje dodatkowe koszty.

Zwróć UWAGĘ!

Jeżeli zalaniu uległa podłoga a z nią izolacja w podłodze (styropian, wełna mineralna, keramzyt itp.), same osuszacze kondensacyjne nie wystarczy. Woda z pod posadzki nie zostanie odciągnięta a tym samym warstwy izolacyjnej pozostaną mokre.

Co dla Was zrobimy?

Nasi wyspecjalizowani technolodzy wykonają pomiary zawilgocenia warstw pod podłogą i ścian i na tej podstawie zaproponują najlepsze rozwiązanie w konkretnym przypadku.

W takim wypadku możemy zaproponować unikalną technologię osuszania warstw izolacyjnych, bez konieczności przeprowadzenia prac remontowych.

W pracach tych, wykorzystamy osuszacze adsorpcyjne w połączeniu z wentylatorami. Osuszone powietrze o wilgotności około 5% jest wtłaczane w warstwę izolacyjną i tym samym przepływające suche powietrze powoduje osuszenie warstwy pod podłogą.

Najczęściej zadawane pytania

Pobierz broszurę a uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  • Co ta jest  osuszanie?
  • Co zrobić z zalanymi przez wodę podłogami w łazience?
  • Co zrobić z mokrymi ścianami?
  • Co zrobić jak zalało nam ważne dokumenty?
  • Jak mam sobie poradzić z pleśnią?

Zapraszamy!