Dry-Home – Expert w osuszaniu

Jak działa osuszanie?

Osuszacze odbierają nadmiar wilgoci z powietrza (obniżają wilgotność do 35%-40%). Gdy nastąpi obniżenie wilgotności następuje przyśpieszony proces osuszania murów, wylewek betonowych czy podłogi.

Szybkie przeprowadzenie prac osuszających zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia Waszego i Waszych pociech.

Osuszacze kondensacyjne zużywają niewielką ilość prądu i są najefektywniejsze w osuszaniu murów i wylewek betonowych. W ten sposób szybko i skutecznie przywrócimy mieszkanie/dom do stanu poprzedniego.

Ja Ci pomożemy?

Wezwij technika Dry-Home, aby bezpłatnie dokonał oględzin po zalaniu. Wykona pomiary wilgotności murów, powietrza i warstwy izolacyjnej po czym zaproponuje odpowiednią technologię konieczną do prawidłowego osuszenia budynku, osuszenia ścian ale również osuszenia warst izolacji i osuszenia dachu płaskiego.

Osuszanie podłóg i ścian

Kiedy nastąpi zalanie podłogi, bardzo często następuje przeniknięcie wody do warstw pod posadzką. Ściany podciągają wodę od dołu (kapilarnie) i następuje zawilgocenie również ścian. Aby wykonać osuszanie, należy odciągnąć wodę z pod posadzki. Przy zastosowaniu odpowiedniej technologii wykonamy osuszenie warstw izolacyjnych co pozwali na osuszenie również ścian. Przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy bez zastosowania odpowiedniej technologii, strefa izolacji pozostanie mokra. Samoistnie nie wyschnie. Wykonamy odpowiednimi metodami osuszanie pod posadzką jak również i ścian.

Osuszanie podposadzkowe

W momencie, kiedy nastąpi zalanie podłogi, bardzo często wody przedostaje się również pod posadzkę, do warstw izolacji. Ścianki działowe i ściany zaciągają wodę od dołu na całą powierzchnię i następuje zawilgocenie. Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia. Należy użyć odpowiedniej technologii alby nie uszkodzić strefy izolacji a tym samay odessać wode z pod posadzki. Wykonamy tą usługę, pozostawiająć Państwa dom suchy.

Osuszanie dachów płaskich i tarasów

Bardzo częstym problemem pojawiającym się we współczesnym budownictwie jest fakt, iż dochodzi do zalania dachu lub tarasu przez ulewę. Na skutek wadliwie wykonanej lub uszkodzonej izolacji dachu zalewane są również mieszkania poniżej. Dzisiejsza technologia pozwala na osuszenie warstwy termoizolacji, która została zalana przez ulewę bez konieczności pracochłonnej, kosztownej i trudnej ze względów logistycznych, wymiany wszystkich warstw dachu czy tarasu. Po uprzednim zlokalizowaniu wycieków i naprawie poszycia dachowego, wykonamy skuteczne osuszanie dachu płaskiego.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Gdy budowa nowego bloku, domu czy hali następuje w tak szybkim tempie występowanie wilgoci technologicznej jest bardzo powszeche. Jedną z głównych przyczyn występowania wilgotnych ścian, stropów czy posadzki jest woda zgromadzona w materiałach budowlanych, z których został dany budynek zrobiony.Aby prace budowlane mogły nieprzerwalnie postepować, należy wodę zgromadzoną usunąć. Osuszanie technologiczne przyspieszy prace oraz zapewni bezpieczeństwo przed możliwością powstania pleśni.

Elektrfizyczny System ESO

Urządzenie osusza powierzchnie bez mechanicznej ingerencji. Główną zasadą działania jest emisja fal elektromagnetycznych, które powodują odwrócenie cząsteczek wody wchłoniętych przez mury w kierunku ziemi. W wyniku tego procesu następuje zatrzymanie podciągania wody do góry przez fundamenty i mury budynku. Miesięczny koszt poboru energii takiego urządzenia to około 1 PLN.

Osuszanie dokumentów

Zalane dokumenty, książki czy gazet? Wilgoć niszczy w zawrotnym tempie. Papier ulega deformacji, kartki sklejają się, pęcznieją. Aby nie stracić wartościowych dokumentów, książek czy gazet należy podjąć szybkie działanie, aby zapobiec zniszczeniom. Dry-Home URATUJE Twoje mienie. Zadbamy, o Twoje zniszczone dokumenty, a Ty nawet nie spostrzeżesz się, że były zalane. Dostarczymy suche, poukłądane i skatlogowane zalane dokumety do Twojego biura.

Osuszanie po powodzi

Proces osuszania obiektu po powodzi, nie różni się zasadniczo od osuszania budynku po awarii hydraulicznej. Oczywiście pewne różnice występują i należy na nie zwrócić uwagę. Zagrożenie epidemiologiczne, jakie niesie za sobą woda powodziowa to zasadnicze zagrożenie. Niesie ona ze sobą różnego rodzaju zanieczyszczenia, które wnikają do naszego domu. Nasze wieloletnie doświadczenie w osuszaniu jak również doświadczenie z poprzedniego osuszanie po pozwodzi daje Wam gwarancję bezpieczeństwa.