Osuszanie podłóg i ścian

Kiedy nastąpi zalanie podłogi, bardzo często następuje przeniknięcie wody do warstw pod posadzką. Ściany podciągają wodę od dołu i następuje zawilgocenie również ścian. Należy wykonać odciągnięcie wody z pod posadzki. Przy zastosowaniu odpowiedniej technologii wykonać osuszenie warstw izolacyjnych co pozwali na osuszenie ścian. Przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy bez zastosowania odpowiedniej technologii strefa izolacji pozostanie mokra. Samoistnie nie wyschnie.

Osuszanie podposadzkowe

W momencie kiedy nastąpi zalanie podłogi wyniku bardzo często następuje przeniknięcie wody do warstw pod podłogą, ścianki działowe zaciągają wodę od dołu na całą ścianę i następuje zawilgocenie izolacji ścian. Technologia wykonania warstw izolacyjnych nie pozwala na ich osuszenie przy wykorzystaniu zwykłych osuszaczy, jak również ich samoistnego wyschnięcia.

Osuszanie dachów płaskich i tarasów

Bardzo częstym problemem pojawiającym się we współczesnym budownictwie jest fakt, iż dochodzi do zalania dachu lub tarasu przez ulewę na skutek wadliwie wykonanej lub uszkodzonej izolacji dachu. Dzisiejsza technologia pozwala na osuszenie warstwy termoizolacji, która została zalana przez ulewę bez konieczności pracochłonnej, kosztownej i trudnej ze względów logistycznych, wymiany wszystkich warstw dachu czy tarasu.

Osuszanie wilgoci technologicznej

Występowanie wilgoci w nowym mieszkaniu lub domu, hali przemysłowej jest zjawiskiem bardzo powszechnym w czasach gdy budowa nowego bloku następuje w tak szybkim tempie. Jedną z głównych przyczyn występowania wilgotnych ścian, stropów czy posadzki jest woda zgromadzona w materiałach budowlanych, z których został dany budynek zrobiony.

Elektrfizyczny System ESO

Urządzenie osusza powierzchnie bez mechanicznej ingerencji. Główną zasadą działania jest emisja fal elektromagnetycznych, które powodują odwrócenie cząsteczek wody wchłoniętych przez mury w kierunku ziemi. W wyniku tego procesu następuje zatrzymanie podciągania wody do góry przez fundamenty i mury budynku. Miesięczny koszt poboru energii takiego urządzenia to około 1 PLN.

Osuszanie dokumentów

Zalane dokumenty, książki czy gazet? Wilgoć niszczy w zawrotnym tempie. Papier ulega deformacji, kartki sklejają się, pęcznieją. Aby nie stracić wartościowych dokumentów, książek czy gazet należy podjąć szybkie działanie aby zapobiec zniszczeniom. Dry-Home URATUJE Twoje mienie. Zadbamy, o Twoje zniszczone dokumenty, a Ty nawet nie spostrzeżesz się, że były zalane.

Osuszanie po powodzi

Proces osuszania obiektu po powodzi, nie różni się zasadniczo od osuszania budynku po awarii hydraulicznej. Oczywiście pewne różnice występują i należy na nie zwrócić uwagę. Zagrożenie epidemiologiczne, jakie niesie za sobą woda powodziowa to zasadnicze zagrożenie. Niesie ona ze sobą różnego rodzaju zanieczyszczenia, które wnikają do naszego domu.